Sale!
Price range: $57.00 through $58.00
K1449W High Waist Wide Leg Pants Women Luxury Drawstring Casual Clothes Pants For Ladies Wide Leg Trousers For Women
| Weight | 34 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 in |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Style | Casual |
| Craft of Weaving | TAT |
| Age | MIDDLE AGE |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Summer |
| Waist Type | MID |
| Decoration | CHAIN |
| Elasticity | Non Strech |
| Fabric Type | Chiffon |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Pattern Type | Floral |
| Pant Style | Wide leg pants |
| Material | Silk |
| Fit Type | LOOSE FIT |
| Length | full length |
| Release Date | Summer 2024 |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Closure Type | Elastic Waist |
| Gender | WOMEN |
| Model Number | K1449W |
| Front Style | Flat |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |






































Customer –
I liked everything very much. and the fabric and quality of tailoring are all very good, even good. my height is 165 weight 65. Size L fit perfectly took it with a blouse. everything is great
Customer –
I love it.
К***а –
No words! Everything is fine! From packaging to execution! The delivery is fast, the seller is very customer-oriented! Terer on my list of favorite stores🤍
Ф***а –
excellent quality, seams are even. belt at the back on the elastic band, front of the monitors. there are pockets.
Б***а –
The pants are very beautiful. Without labels, but there is a distinctive metal webbing. Silk flowing fabric, natural silk. Clear printing, satin woven fabric, with delicate gloss. Button and Hook, sewing is good. The pants came in a box. I often buy things here, luxury quality.
А***а –
super suit! this is the best purchase on aliexpress 😍
Customer –
It’s like a picture. I feel good.
f***r –
Very beautiful! Great fabric and perfect cut. Excellent product of high value
V***L –
Gorgeous silk trousers. Very highly recommended
О***а –
cool!
D***y –
Beautiful set , fit well,
g***z –
Very fast shipping to Italy, the pants are beautiful, light, the label says 100% silk. The accurate size. Perfect stitching. The sellerremains my favorite. Thank you.
L***c –
Quality is highest, delivery is 2 weeks. Packaging-zip bag, Brand box. For the height of 160, 53 kg, 88-72-98 the size of the villages is ideal. Ordered the whole suit. Very satisfied. Seller and suit recommend!
N***o –
Excellent just!
Д***а –
Chicaaaaric pants!!!
N***a –
Best quality, amazing seller
Customer –
I really liked the apricot L trousers, perfect fit, tall, slightly higher waist. Pants with a zipper, with pockets, trim of pockets and belts, excellent! The belt on the back of the elastic band is very comfortable, my waist is 78 cm, thanks to the elastic band, you can also stretch it by 5-6 cm. With a height of 161 cm + a heel of 7 cm, the length is what you need, but if you wear it without a heel, you can shorten it. The fabric is a little thinner than in the photo; with good lighting, the color changes and becomes brighter. I ordered a blouse with trousers and it turned out to be a set. The order is packed in a thick cardboard box, for which thank you very much!