Summer Women Sandals Shoes Party Ladies Shoes Slides Sandals Ladies Wedge Sandals Woman Non-Slip Footwear Women Slippers Female
$16.00 – $20.00Price range: $16.00 through $20.00
Summer Women Sandals Shoes Party Ladies Shoes Slides Sandals Ladies Wedge Sandals Woman Non-Slip Footwear Women Slippers Female
| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Brand Name | KUIDFAR |
| Dressing style | Other |
| Outsole Material | PU |
| Heel Height | Low (1cm-3cm) |
| With Platforms | No |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Sandal Type | EVA Injection Shoes |
| Upper fixing method | stitching |
| Origin | Mainland China |
| Occasion | Casual |
| Upper Material | Artificial Leather |
| Upper coverage | Not above ankle |
| Gender | Women |
| Department Name | ADULT |
| Pattern Type | PATCHWORK |
| Side Vamp Type | Covered |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Style | LEISURE |
| Heel Type | Wedges |
| Lining Material | PU |
| Closure Type | SLIP-ON |
| Model Number | X0000434 |
| Item Type | sandals |
| Fashion Element | Sewing |
| Insole Material | PU |
Products
Recently Viewed
Reviews
There are no reviews yet.