Women Boots Short Knitting Platform Boots Autumn Winter Shoes For Women Ankle Boots Heels White Winter Botas Mujer
Price range: $17.00 through $23.00
| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Brand Name | HAJINK |
| Boot Type | Stretch Boots |
| Shaft Material | Stretch Fabric |
| Outsole Material | RUBBER |
| Upper Material | Stretch Fabric |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Season | Winter |
| Insole Material | PU |
| Heel Type | Square heel |
| Lining Material | None |
| Boot Height | ANKLE |
| Item Type | BOOTS |
| Fashion Element | Platform |
| Department Name | ADULT |
| Toe Shape | round toe |
| Heel Height | Med (3cm-5cm) |
| With Platforms | Yes |
| Platform Height | 0-3cm |
| Style | Concise |
| is_handmade | Yes |
| Pattern Type | Solid |
| Model Number | Women Boots |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Closure Type | SLIP-ON |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Reviews
There are no reviews yet.