Kidmi Fashion Fuzzy Cotton Slippers For Women Indoor Non-slip Faux Fur Collar Fluffy Slides Winter Soft Cozy Plush House Shoes


















Price range: $17.00 through $19.00


















| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 in |
| Brand Name | Kidmi |
| Shoes Type | Home Cotton Shoes |
| Applicable Place | Indoor |
| Upper Material | Fur |
| Closure Type | Pull On |
| Department Name | ADULT |
| Outsole Material | EVA |
| Heel Height | Low (1cm-3cm) |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Season | Winter |
| Upper fixing method | Injection molding |
| Heel Type | Flat with |
| Gender | Women |
| Item Type | slippers |
| Fashion Element | Faux Fur |
| With Platforms | No |
| Style | LEISURE |
| Insole Material | Plush |
| Pattern Type | Solid |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Lining Material | Plush |
Reviews
There are no reviews yet.