| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 in |
| Department Name | ADULT |
| Applicable gender | female |
| color | green / black / white |
| women outdoor slippers | girls vacation flip flops |
| female street sandals | ladies beach swimming slides |
| ladies fashion slides | women summer sandals |
| Applicable Place | Outside |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Model Number | SH829 |
| Style | LEISURE |
| Fashion Element | Platform |
| Fit | Fits smaller than usual. Please check this store's sizing info |
| Platform Height | 5-7cm |
| Heel Type | Flat with |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Season | Summer |
| Upper Material | EVA |
| Shoes Type | Slides |
| Origin | Mainland China |
| Insole Material | EVA |
| Item Type | slippers |
| Pattern Type | Solid |
| Outsole Material | EVA |
| Closure Type | Pull On |
| Lining Material | None |
| Heel Height | High (5cm-8cm) |
| CN | Zhejiang |
| With Platforms | Yes |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Sale!
Price range: $16.00 through $29.00











Reviews
There are no reviews yet.